03.jpg

Grupas

Dzērvītes

Pirmsskolas skolotājas: Inga Kursīte, Rebeka Zariņa.
Skolotājas palīdzes: Madara Kondratjeva.

2019./2020.

2017.gada septembrī "Dzērvīšu" grupā uzņemtie bērni pievienojušies "Stārķīšu grupai, bet 2019.gada septembrī grupā kopīgas gaitas uzsāk atkal 16 trīsgadīgi mārupieši.

2017./2018.

Rudenī lielie  dzērvju kāši  lido uz siltajām zemēm, bet 1. septembrī mazās „Dzērvītes” atlidoja uz PII „Zeltrīti”, kur viņas mīļi sagaidīja pirmsskolas skolotājas Gita Miķelsone un Baiba Kauliņa. Mazliet vēlāk pie  “Dzērvītēm” atnāca ļoti jauka un mīļa skolotāju palīdze Luīze Zveijniece.  „Dzērvītes” atlidoja ar devīzi:

„MĒS ESAM MAZAS DZĒRVĪTES,
ĒS ĀTRI RINDĀ STĀJAMIES,
UZ ZINĀŠANĀM DODAMIES!”

Un tik tiešām, “Dzērvītes” ir ļoti zinātkāras un ātri visu iemācās un iegaumē.

Rīts „Dzērvītēm” iesākas ar saveicināšanās dzejoli vai  dziesmiņu:

„IR JAU VISI MŪSU BĒRNI SANĀKUŠI TE,
IR JAU VISI MŪSU BĒRNI SANĀKUŠI TE.
PLAUKSTIŅĀM(I) PLAUKŠ, PLAUKŠ,
KĀJIŅAM(I) TAUKŠ, TAUKŠ.
LABRĪTIŅU TEV, TEV,
LABRĪTIŅU SEV, SEV.

Kad esam sasveicinājušies, tad rotaļājoties gūstam jaunas zināšanas gan valodā, gan matemātikā, gan dabas zinībās, gan apkārtnē. “Dzērvītēm” vēl ļoti patīk zīmēt, krāsot, aplicēt, strādāt ar dabas materiāliem. Tad  „Dzērvītes” izvingrina savas mazās balstiņas un dodas arī uz sporta nodarbībām, kurās „Dzērvītēm” patīk vingrot, skriet un lekt, braukt ar krāsaino „karuseli” un spēlēt dažādas interesantas rotaļas.

Kad rotaļnodarbības ir galā, tad „Dzērvītes” dodas pastaigā. Un arī pastaigas laikā  mēs vērojam, gan saules stariņus, gan mākoņu interesanto izskatu, vērojam arī lietu, kādas ir lietus pilītes, cik lielas tās ir. Un skatāmies  kā lietus pilītes  mirdz saulītē. Tās nosaucām par mazajiem dimantiņiem princešu kronīšos .Gada laikam mainoties vērojam kokus lapas, kā tās maina krāsu un kā palēnām iestājas ziema. Esam iepazinušies ar pirmo sniedziņu, uzvēluši sniegavīru un vērojām kāda izskatās salna. Rotaļu laukumā spēlējam dažādas interesantas rotaļas.

Esam jau piedalījušies dažādos interesantos pasākumos gan kā vērotāji, gan arī kā dalībnieki. Ar lielu degsmi un nepacietību “Dzērvītes” gaidīja Ziemassvētkus. Gaidot Ziemassvētkus bērniem ļoti patika Rūķu gājiens – lieli un mazi, resni un tievi rūķi  māja bērniem un mazo bērnu acis priekā iemirdzējās, jo izrādās, ka rūķi tomēr ir. Pirmais lielais pasākums, kur uzstājamies kā īsti aktieri bija Ziemassvētku pasākums “Zaķu Ziemassvētki”.

Vēlāk piedalījāmies arī sporta pasākumā “Mazā stiprinieka ceļojums”.

Bet kad esam noguruši, ejam gulēt dienas miedziņu. Pirms miedziņa bērni klausās kādu pasaciņu vai  pirmsmiega dzejolīti:

„MAZAIS PIRKSTIŅŠ GULĒT IET,
ZELTNESIM JAU ACIS CIET,
GARAIS PIRKSIŅŠ GULTĀ – HOP!
RĀDĪTĀJS VĒL SAKA – STOP!
UN TAD ĪKŠĶIM UZNĀK MIEGS-
AIZTAISA TAS ACIS CIET.

Kad esam atpūtušies, ejam baudīt launadziņu. Rotaļājoties atceramies dienas notikumus. Un tikmēr vakars jau ir klāt. Tad atskan bērnu prieka pilnie saucieni, jo ir taču atnākusi mīļā mamma un tētis.

Bilžu Galerija

View the embedded image gallery online at:
https://zeltriti.lv/grupas/dzervites#sigProId7d0b685cd4