01.jpg

Ziņas

Rīcības dienu 2020 stāsti

GULBĪŠI: 05.11.2020. - Āra izglītības dienā ar bērniem devāmies uz Mārupes pamatskolas PII, izaicināt vecāko grupu un skolotājus infografiku veidošanā pa vides tēmām, dalījāmies ar savu izveidoto infografiku. Tādējādi aicinājām nepiesārņot mūsu vidi, gaisu ko elpojam un izvēlēties videi draudzīgus transportlīdzekļus, kādus mūsu bērni darināja kopā ar savām ģimenēm, kas atspoguļots arī infografikā. Kā dāvanu pasniedzām ekoloģiski tīrus, no pašu dārza lasītus ābolus, lai kaimiņiem būtu laba veselība!

Mazie BALODĪŠI šonedēļ izzināja, ar kādiem braucamajiem pārvietojas grupas biedri. Noskaidroja, kāpēc ar riteni braukt ir labi, izveidoja infografiku. Iepazinās ar noteikumiem, kas jāzina pārvietojoties ar riteni, nostiprināja līdzsvaru ejot pa līnijām un izgatavoja savām ģimenēm aicinājumu braukt ar riteni!

LAKSTĪGALAS: Eko tēmā "Bioloģiskā daudzveidība” izzinājām apkārtnē sastopamos kokus gan grupas nodarbībās tos pētot, salīdzinot, rakstot nosaukumus, gan āra nodarbībā . Pārrunājām, kāpēc koki ir svarīgi cilvēka dzīvē, kā novērst meža piesārņošanu. Dalījāmies ar idejām, kā no koku lapām veidot mākslas darbus. Saudzēsim kokus un nemēslosim mežā!

CĪRULĪŠI: Bijām nolēmuši, izpētot maizes nonākšanu no grauda laukā līdz galdam, arī paši mēģināt izcept savu maizīti. Process bija aizraujošs un maizīte izdevās garšīga! Tagad mēs zinām, ka maizīti var ne tikai nopirkt veikalā, bet arī izcept mājās

PŪCĪTES: Šajā eko projektā iesaistĪījām vecākus, lai kopīgi izglītotos eko jautājumos par labajiem darbiem Zemei! Vecāki kopā ar bērniem veidoja plakātus, kuros atspoguļoja, kā ikdienā pārvietojas. Uz vietas iestādē veicām pētījumu, aptaujājot 52 cilvēkus, kādi ir viņu ikdienas pārvietošanās paradumi.

CIELAVIŅAS: Nolēmām izpētīt atkritumus, īpašu uzmanību pievēršot papīram. Nedēļu sākām ar atkritumu šķirošanas pētīšanu, secinājām, ka ikdienā saražojam daudz papīra atkritumu. Tad nu nolēmām to mēģināt pārstrādāt paši. Un mums izdevās! Izveidojām skaistu un krāsainu papīru, no kura izveidojām kartiņas un daloties ar savu skaisto mākslu, rosinām citus "Dot papīram otru iespēju"! Nedēļu noslēdzām ar pārgājienu, kura laikā informējām mārupiešus par mūsu paveikto darbu! Neizpalika arī atpūtas pauze ar tēju un mājās gatavotiem keksiņiem, lai diena būtu vēl īpašāka. Mēs, "Cielaviņas", esam lepnas par Ekoskolas titulu un to arī pierādījām citiem, ne tikai stāstot un ik informējot, bet arī salasot pa ceļam atrastos atkritumus!

DZENĪŠI: Ekokolu Rīcības dienās piedalījās pirmoreiz, jo, lai arī 5-6 gadus veci, viņi mūsu PII apmeklē tikai kopš septembra. Tad nu viņi sprieda, kas patīk un nepatīk mūsu Zemei, kādus labus darbus vajag darīt, lai visiem kopā vieglāk elpot un labi justies! Šajos pētījumos palīdzēja arī jauni piedzīvojumi kopā ar vides izglītības talismanu - skudru Urdu.

STĀRĶĪŠI: Vienu dienu Rīcības dienu ietvaros daudzas grupas ģimenes pasludināja par Dienu bez auto un devās uz dārziņu ar kājām, velosipēdu vei skrejriteni. Ziņa bērniem - pārvietošanās ar kājām, velosipēdu vai skrejriteni ir ne tikai veselīga ķermenim, bet arī videi draudzīga! Vēl tika gatavots aicinājums sabiedrībai par to, kā mēs varam rīkoties ietekmējot klimata pārmaiņas. Plakāti tika izvietoti pie iestādes teritorijas žoga visu apskatei.

ZĪLĪTES un mazie ZVIRBULĪŠI arī aktualizēja mūsu Ekoskolas gada tēmu "Transports", izpētot dažādus pārvietošanās veidus, daloties ar veselīgām aktivitātēm - pārgājieniem, braukšanu ar riteņiem, jāšanu u.c., kuras ir videi draudzīgas. Zīlītes gatavoja kolāžas, bet Zvirbulīšiem pirmo eko darbiņu palīdzēja veikt vecāki.

#Ekoskolas #RīcībasDienas2020 #GlobalActionDays