01.jpg

Projekti

Erasmus+ FULL STEAM AHEAD

Lidzfinanse Erasmus progr logo

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) skolu apmaiņas partnerības projekts 

Projekta nosaukums: FULL STEAM AHEAD (Ar pilnu jaudu uz priekšu)

Projekta Nr. : 2019-1-IE01-KA229-051560_4

Projekta īstenošanas laiks: no 01.09.2019 līdz 31.08.2021

Projektam piešķirtais finansējums: 17 527,00 Eur

Projekta kontaktpersona: Laura Mihailova, epasts – This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Projekta ideja tika aizgūta, kad visi seši koordinatori satikās mācību vizītē Bergenā 2018. gada novembrī. Vizītes mērķis bija skolotāju iepazīstināšana ar iespējām kādas sniedz informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošana pirmsskolā. Sešas skolotājas no Latvijas, Īrijas, Norvēģijas, Spānijas, Lietuvas un Igaunijas nolēma sadarboties un izveidot KA229 projektu par šo tēmu. Vārds STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) sevī iekļauj zinātni, tehnoloģijas, inženierzinātnes, mākslu un matemātiku. Mūsu mērķis ir iepazīties, iemācīties un izmantot ikdienā vairāk digitālos palīglīdzekļus. Mēs vēlamies apvienot labākās mācību metodes ar digitālu pieredzi un papildinājumiem.

  • Pirmais brauciens paredzēts uz Projekta iesniegšanas valsti Īriju 2019.gada oktobrī. Tur notiks iepazīšanās ar Beebot un tā izmantošanu matemātikas apguvei. Dosies 3 skolotājas no PII “Zeltrīti”.
  • Otrais brauciens uz Norvēģiju 2020. gada janvārī būs iepazīšanās ar mini projektoru, digitālie stāsti, kā veidot un izmantot audio grāmatas. Dosies 2 skolotājas no PII “Zeltrīti”.
  • Trešā tikšanās paredzētsa Latvijā 2020.gada martā. Uzņemsim viesus, iepazīstināsim viņus ar Latvijas izglītības sistēmu un kultūru. Sniegsim priekšstatu par to, kas ir gaismas galdi un kā tos iespējams izmantot mācībās pirmsskolā mākslā un eksperimentu izpildē. Uzņemsim 21 skolotāju no piecām projekta dalībvalstīm.
  • Ceturtais brauciens - Spānija 2020.gada oktobrī. Iepazīšanās ar Green screen (zaļais ekrāns). Dosies 3 skolotājas no PII “Zeltrīti”.
  • Piektais brauciens - Lietuva 2021.gada februārī. Mūzika un tehnoloģijas, iepazīšanās ar dažādām ierīcēm mūzikas apgūšanai. Dosies 4 skolotājas no PII “Zeltrīti”.
  • Sestais brauciens - Igaunija 2021.gada maijā. Ozobots un Lego robotika. Dosies 4 skolotājas no PII “Zeltrīti”.

Projekta īstenošanas laikā, starp šiem ceļojumiem, paredzēta skolotāju apmācība un jauniegūto zināšanu un prasmju izmantošana ikdienas darbā. Plašākas sabiedrības iepazīstināšana ar projektā notiekošo. Bērnu iepazīstināšana ar katras valsts talismanu un ieinteresēšanu darbībai.