03.jpg

Projekti

“Ar pilnu jaudu” (Erasmus+ Full Steam Ahead) izgudrojām mūzikas instrumentus

Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) skolu apmaiņas partnerības projekta “Ar pilnu jaudu uz priekšu” (Full Steam Ahead) ceturtā tikšanās bija plānota Lietuvā. Joprojām nevarējām tikties klātienē, tāpēc no 2021. gada 20. līdz 23.aprīlim Lietuvas Šauļu apriņķa Kuršēnu bērnudārza "Eglute" projekta īstenošanas komanda organizēja apmācību par tēmu “Mūzika un tehnoloģijas” organizēja attālināti. Dalībnieki no Igaunijas, Latvijas, Norvēģijas, Īrijas un Spānijas tiešsaistes nodarbībās tika iepazīstināti ar skārienjutīgo konstruktoru "Makey Makey" un tā pielietojumu muzikālajās aktivitātēs: no dažādiem pārstrādājamiem materiāliem veidotās klavieres, ģitāra, bungas un ksilofons, savienoti ar Makey Makey moduli un klēpjdatoru, skanēja kā īsti mūzikas instrumenti.

Jaunā izgudrotāja Makey Makey komplekts ļauj pārvērst jebkuru lietu (piemēram, banānu) par skārienjutīgu tastatūru. Ar ierīces palīdzību var ikdienišķus priekšmetus, izmantot, piemēram, kā deju paklāju, datorpeli vai mūzikas instrumentu. Makey Makey palīdz bērniem radīt jautrus izgudrojumus. Šīs ierīces izmantošanai programmēšanas iemaņas nav nepieciešamas. Komplektā ietilpst: Makey Makey plate, USB vads, vadi ar klipšiem-krokodiliem un savienojošie vadi. Viss, kas jums vajadzīgs - savā vidē atrast pareizos vadītājus, kas izgatavoti no materiāliem, kas var viegli pārvadīt elektrību, un savienot tos ar Makey Makey un datoru. Ar savu iztēli un radošumu varam izveidot neticamas lietas, piemēram, “banānu klavieres”, pavasara ziedus ar dažādām bungu skaņām un daudz ko citu.

Virtuālajā seminārā No mūsu PII piedalījās vadītāja Iveta Jirgensone, vadītājas vietniece Diāna Lācīte-Daniševska,pirmsskolas izglītībasn skolotājas Laura Mihailova, Kristīne Dumberga, Solveiga Lāce un mūzikas skolotāja Oksana Gotlube. Semināra laikā ne tikai apguvām darbu ar Makey makey, bet arī iepazināmies ar Lietuvas un Šauļu apriņķa vēsturi, kultūru un attīstību mūsdienās. Gatavojām "Kursenai rooled" un mācījāmies dejot nacionālās dejas.