01.jpg

Mēs stāstām

28.februārī, kad ārā aiz loga bija pamatīgs sals ,PII “Zeltrīti” uzņēma viesos Pierīgas pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus. Uz semināru-pieredzes apmaiņu “Gaismas galdu izmantošana rotaļnodarbībās” bija ieradušās vairāk kā 20 pirmsskolas skolotājas gan no novada iestādēm, gan no  Baldones, Babītes, Ropažu un Stopiņu novadiem.

Četrus gadus pēc kārtas PII “Zeltrīti” piedalījās Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) organizētajos Pasaules Sniega dienu pasākumos. Šogad visas Latvijas mērogā Sniega diena netika organizēta, bet mēs saglabājām tradīciju janvārī rīkot ziemas sporta svētkus, kurus cieši sasaistām gan ar citām sportiskajām aktivitātēm (Olimpisko dienu, ko atzīmējam septembrī, ziemas Olimpiskajām spēlēm), gan ar mūsu iestādes šā mācību gada Ekoskolas tēmu “Veselīgais dzīvesveids”.

Šogad PII “Zeltrīti” ceturto gadu pēc kārtas piedalījās Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) “Pasaules Sniega dienā 2017”. Bērnus priecēja populārie multiplikāciju filmu “Kung Fu Panda” varoņi. Pandu tēlos iejutās PII “Zeltrīti” sporta skolotāja Evita Vītoliņa, mūzikas skolotājas Kaiva Mollere un Anastasija Dudkeviča. Pasākumā aktīvi iesaistījās arī grupu pedagogi Baiba Zadraka, Līva Didze un Kristīne Dumberga. Cīņas mākslas skolotāja lomā iejutās iestādes medmāsiņa Edīte Tolēna.

1.decembrī pie mums viesojās Toyota pārstāvji, lai pasniegtu nelielu dāvanu – 10 skaistus, zaļus augus, kas ir arī lielisks gaisa attīrītājs, - hrizolidokarpus (Chrysalidocarpus Lutescens).

“Bērni ir mūsu nākotne, un Jūsu darbs, audzinot un izglītojot mūsu nākotni, ir nenovērtējams,” viesojoties pie mums, sacīja Toyota pārstāvji, kuru viesošanās izvērtās jautra un radoša, jo “Pūcīšu” grupas bērni kopā ar viesiem apgleznoja māla puķupodus un tasītes.

25.oktobrī Mārupes novada PII “Zeltrīti” uzņēma ciemiņus - Tartu pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekus no Igaunijas. Viesus iepazīstinājām ar iestādi, tās darba modeli, mūsu tradīcijām un projektiem.

„Tēti, mammu, paskaties ko mēs šodien uzzīmējām.... Es Tev pastāstīšu.... Šodien skatījāmies.... un  skolotāja stāstīja....”  Tā parasti  vakarā mājās ejot mūsu mazuļi stāsta par pieredzēto un apgūto ikdienā. Cik daudz gan iespaidu, jaunumu un atklājumu iemācamies katrā rotaļnodarbībā!  Taču ar kādu lepnumu balsī  bērni stāsta par savu ģimeni, kopējiem pasākumiem un tradīcijām!
Pirmajos dzīves gados bērna dzīvē bieži vislielāko lomu ieņem mamma, kura  parasti bijusi līdzās visos pirmajos sasniegumos un neveiksmēs.  Droši vien tāpēc vieni no sirsnīgākajiem svētkiem pirmskolā ir Māmiņdiena, kurai PII „Zeltrīti” audzēkņi vienmēr  čakli gatavojas – dzied dziesmas, skaita dzejoļus, stāsta par māmiņu labajiem darbiem u.c. Gadiem ilgi bija  ierasts „dārziņā”, izglītības iestāžu vecāku sapulcēs redzēt gandrīz tikai  mammas. Patreiz situācija ir mainījusies – arvien vairāk tēti iesaistās savu bērnu ikdienas dzīves norisēs. 

Tēvu nedēļā „Lakstīgalas” grupa devās ekskursijā, kuru organizēja Emīla tētis, uz Latvijas Televīziju. Bērni varēja apskatīt pirmās krāsu kameras, iejusties operatora lomā. Tas nemaz nebija tik viegli, jo kameras agrāk bija ļoti smagas un grūti pārvietojamas. Gide bērniem izrādīja telpas, kurās notiek tādu raidījumu filmēšana kā, piemēram, „Labrīt Latvija, „100.grami kultūras”, „Sastrēgumstunda”. Bērni iejutās intervētāju un skatītāju lomās. Secinājām, ka ekrāna viss redzētais izskatās daudz lielāks. Protams, lielāko prieku bērniem sagādāja satikt viņu mīļākos raidījumu varoņus un redzēt to mājas, kurās notiek filmēšana raidījumam „Kas te? Es te!”. Bērni atkal piedalījās improvizētā filmēšanā, pielaikoja tēlu aksesuārus un iejutās to lomās. Nebija nemaz tik viegli. Vērojām kā notiek filmu un multfilmu teksta ierunāšana. Pieaugušie arī varēja satikt savus bērnību dienu varoņus no „Sises piedzīvojumiem”, „Runci Renāru”, „Kling, klang, esam klāt” un citus. Noslēgumā paviesojāmies lielās celtnes 19.stāvā, kur pavērās pārsteidzošs skats uz mūsu galvaspilsētu Rīgu. Piedzīvojums bija interesants ne tikai bērniem, bet arī mums - pieaugušajiem. Paldies Emīla tētim par iespēju ielūkoties TV ekrāna aizkulisēs. Uzsākot ekskursiju gide jautāja bērniem: ”Kurš nāks strādāt uz Latvijas televīziju?”, atbilde bija ... klusums, bet beidzot ekskursiju uz šo pašu jautājumu atbilde bija visiem: „Es, es ...”

Skolotāja Baiba Zadraka

Saule mijas ar mākoņiem, vējš ar lietu, un atkal uzspīd saule. Bērnu acīs iemirdzas prieks – tik dažāds un košs kā rudens lapu krāsas. Ir sācies jaunais mācību gads un jau pirmajā mēnesī padarīts ļoti daudz. Pagājušajā gadā mūsu PII beidza 110 audzēkņi, tādēļ šajā septembrī mācības pie mums uzsāka 5 jaunas grupas - trīs 2010., viena - 2009. un vēl viena - 2008.gadā dzimušiem bērniem. Adaptācijas periodā ir jau noritējusi kāda asariņa, bet skumjas par šķiršanos no vecākiem visbiežāk izkliedē dažādie darbiņi un notikumi, kuri seko viens otram ik dienas.
2013.gada 27.septembrī kopā ar visu Latviju piedalījāmies Olimpiskajā dienā, kuru nespēja izjaukt pat stiprais lietus.

Pienā cis rudens, atkal klāt mācību laiks un sporta nodarbības. Arī futbola skolas „METTA” treneri Kalvis un Ģirts atsākuši sava sporta veida un kluba popularizēšanu mūsu iestādē. 11.septembrī 4 mūsu grupiņām – „Zvirbulīšiem”, „Cielaviņām”, „Strazdiņiem” un ‘Lakstīgalām” interesi izraisīja aktīvie un radošie puiši, kuri kā parasti bija sagatavojuši nelielas fiziskās aktivitātes un filmiņu par futbolu.