03.jpg

Dodamies ekskursijās

Tēvu nedēļā „Lakstīgalas” grupa devās ekskursijā, kuru organizēja Emīla tētis, uz Latvijas Televīziju. Bērni varēja apskatīt pirmās krāsu kameras, iejusties operatora lomā. Tas nemaz nebija tik viegli, jo kameras agrāk bija ļoti smagas un grūti pārvietojamas. Gide bērniem izrādīja telpas, kurās notiek tādu raidījumu filmēšana kā, piemēram, „Labrīt Latvija, „100.grami kultūras”, „Sastrēgumstunda”. Bērni iejutās intervētāju un skatītāju lomās. Secinājām, ka ekrāna viss redzētais izskatās daudz lielāks. Protams, lielāko prieku bērniem sagādāja satikt viņu mīļākos raidījumu varoņus un redzēt to mājas, kurās notiek filmēšana raidījumam „Kas te? Es te!”. Bērni atkal piedalījās improvizētā filmēšanā, pielaikoja tēlu aksesuārus un iejutās to lomās. Nebija nemaz tik viegli. Vērojām kā notiek filmu un multfilmu teksta ierunāšana. Pieaugušie arī varēja satikt savus bērnību dienu varoņus no „Sises piedzīvojumiem”, „Runci Renāru”, „Kling, klang, esam klāt” un citus. Noslēgumā paviesojāmies lielās celtnes 19.stāvā, kur pavērās pārsteidzošs skats uz mūsu galvaspilsētu Rīgu. Piedzīvojums bija interesants ne tikai bērniem, bet arī mums - pieaugušajiem. Paldies Emīla tētim par iespēju ielūkoties TV ekrāna aizkulisēs. Uzsākot ekskursiju gide jautāja bērniem: ”Kurš nāks strādāt uz Latvijas televīziju?”, atbilde bija ... klusums, bet beidzot ekskursiju uz šo pašu jautājumu atbilde bija visiem: „Es, es ...”

Skolotāja Baiba Zadraka

19.03.2013. grupa „Lakstīgalas” devās ekskursijā uz Ugunsdzēsības muzeju. Bērni tika iepazīstināti ar ugunsdzēsības aprīkojumu sākot ar senu vēsturi līdz pat mūsdienām. Liels pārsteigums bija ne tikai bērniem, bet arī pieaugušiem ar kādu tehniku un aprīkojumu, apģērbu strādāja senā vēsturē glābēji. Piemēram, ķivere, no kuras augšā lija lietutiņš, lai nebūtu tik karsti ugunsdzēsējam. Kā ar zvanu palīdzību paziņoja apkārtējiem par ugunsgrēku vai cik smagi un grūti jāpumpē ūdens, lai nodzēstu ugunsgrēku. Pasēdējām seno laiku ugunsdzēsēju mašīnā. Bērni varēja liet ar īstu ūdens šļūteni. (meitenēm gan bija bail piedalīties šādā atrakcijā). Ļoti izglītojoša bija filmiņa par to kā bērniem rīkoties, kad kāds ielūzis uz ledus vai sācies ugunsgrēks, dedzināta kūla. Ļoti izglītojošs un aizraujošs bija šis ceļojums ugunsdzēsēju pasaulē. Varbūt kāds no puišiem būs nākamais ugunsdzēsējs?
Jautājot bērniem: „Kas visvairāk patika muzejā?”, puiši vienbalsīgi atbildēja: „ugunsdzēsēju mašīnas”, bet meitenēm zvanu zvanīšana. Bet ļoti daudzi gribētu būt nākotnē ugunsdzēsēji - jautājot kāpēc, atbildes bija – Renē: „Lai palīdzētu cilvēkiem”, Toms: „Lai trenētos, kā to dara ugunsdzēsēji un būt stipram”, Reinis: „Lai dzēstu ugunsgrēkus”.

Skolotāja Baiba Zadraka

Kādā rudens dienā, spītējot lietum, „Dzenīšu” grupa devās ārpus Rīgas uz Tukuma novada Lielā Ķemeru tīreļa laipu. Bērni iepazinās ar lielo purvu, izmantojot visas maņas. Ar tausti izbaudot sūnas slapjumu un tekstūru, ar ožu priežu smaržas, ar redzi purva burvību, ar dzirdi daudzveidīgās putnu skaņas. Purvā varēja vērot purva ezeriņus, lāmu un ciņu ainavas, kas bērniem bija ļoti biedējošas, bet vienlaikus interesi raisošas. Ķemeru purvs ir viens no lielākajiem sērūdens veidošanās reģioniem. Neparasti bija staigāt pa garo laipu (kur bērniem radās jautājumi - kurš to visu uztaisīja un kā?), kas aizveda sūnu, purva priedīšu, akaču, tumšu ezeriņu un vaivariņu smaržu valstībā. Uzkāpjot skatu tornī varēja vērot visu plašo apkārtni kā no putna lidojuma. Pastaigā varējām vērot ne tikai sūnu daudzveidību, augu bagātību (tos vērojot un izsmaržojot), bet sadzirdēt putnu balsis un vērojot dzērves un jāņtārpiņus. Bērniem pastaigu laikā radās jautājumi - Vai purvā dzīvo krokodils? Un vai mēs sastapsim Šreku, kurš animācijas filmiņā dzīvoja purvā?. Mums visiem kopā izdevās zināšanām bagāta, teiksmaina pastaiga pa dēļu laipām neskartajā purvā! Interesanti kā tur izskatās ziemā?!!

                                               Skolotāja Baiba Zadraka

2013. gada 26. februārī PII „Zeltrīti” Zvirbulīšu grupa EKO projekta ietvaros devās mācību ekskursijā uz Jelgavas novada mežiem. Ar a/s „Latvijas Valsts meži” mežsaimniecības speciālista Ivana Kosteviča atbalstu bērniem tika noorganizēts brauciens uz dzīvnieku barotavu mežā.