03.jpg

Mēs piedalāmies

Četrus gadus pēc kārtas PII “Zeltrīti” piedalījās Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) organizētajos Pasaules Sniega dienu pasākumos. Šogad visas Latvijas mērogā Sniega diena netika organizēta, bet mēs saglabājām tradīciju janvārī rīkot ziemas sporta svētkus, kurus cieši sasaistām gan ar citām sportiskajām aktivitātēm (Olimpisko dienu, ko atzīmējam septembrī, ziemas Olimpiskajām spēlēm), gan ar mūsu iestādes šā mācību gada Ekoskolas tēmu “Veselīgais dzīvesveids”.

Šogad PII “Zeltrīti” ceturto gadu pēc kārtas piedalījās Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) “Pasaules Sniega dienā 2017”. Bērnus priecēja populārie multiplikāciju filmu “Kung Fu Panda” varoņi. Pandu tēlos iejutās PII “Zeltrīti” sporta skolotāja Evita Vītoliņa, mūzikas skolotājas Kaiva Mollere un Anastasija Dudkeviča. Pasākumā aktīvi iesaistījās arī grupu pedagogi Baiba Zadraka, Līva Didze un Kristīne Dumberga. Cīņas mākslas skolotāja lomā iejutās iestādes medmāsiņa Edīte Tolēna.

Saule mijas ar mākoņiem, vējš ar lietu, un atkal uzspīd saule. Bērnu acīs iemirdzas prieks – tik dažāds un košs kā rudens lapu krāsas. Ir sācies jaunais mācību gads un jau pirmajā mēnesī padarīts ļoti daudz. Pagājušajā gadā mūsu PII beidza 110 audzēkņi, tādēļ šajā septembrī mācības pie mums uzsāka 5 jaunas grupas - trīs 2010., viena - 2009. un vēl viena - 2008.gadā dzimušiem bērniem. Adaptācijas periodā ir jau noritējusi kāda asariņa, bet skumjas par šķiršanos no vecākiem visbiežāk izkliedē dažādie darbiņi un notikumi, kuri seko viens otram ik dienas.
2013.gada 27.septembrī kopā ar visu Latviju piedalījāmies Olimpiskajā dienā, kuru nespēja izjaukt pat stiprais lietus.

PII „Zeltrīti” no 9.septembra līdz 10.oktobrim piedalījās sadarbībā ar „Rīgas Dzirnavnieks”, Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) īstenotajās Vislatvijas putras programmas aktivitātēs, kas Latvijas skolās notika Starptautiskās Putras dienas ietvaros, kuru atzīmē 10.oktobrī.
Projekta laikā mazie „Zeltrītu” audzēkņi ne tikai ēda dažādas putras, kuras iekļautas ikvienas izglītības iestādes ēdienkartē, bet noskaidroja, no kā un kā tās tiek gatavotas, pētīja dažādus graudus, uzzināja, kāpēc jāēd putras un daudz ko citu.

Novembris visā Latvijā ir īpašs mēnesis:  Lāčplēša diena un Valsts svētki, Rīga staro, un mārupieši dodas lāpu gājienā – tas ir laiks, kad bērniem mācām lepoties ar savu Dzimteni, tās skaistajiem, zaļajiem, tīrajiem mežiem, upēm un pļavām, zilajām debesīm, dzidro jūru, baltajiem svēteļiem, kad kopā izjusti no sirds dziedam himnu, un lūdzam „Dievs svētī Latviju...” Šajā laikā ikviens jūt, ka varam būt stipri un vienoti. Dzimtā valoda katram mums ir vissvarīgākā, jo ar to mums asociējas mājas, māmiņa, tētis, bērnība.„Vai tu zini, kas ir dzimtene?/Tā ir zeme, kur es piedzimu” – šīs Jāņa Petera dzejoļa rindiņas ir tikai dažas no skaistajiem dzejoļiem, ar kuriem 28.novembrī PII „Zeltrītu” labākie dzejoļu skaitītāji no katras grupas uzstājās nu jau tradicionālajā izteiksmīgas runas konkursā „Skani, mana valodiņa!”

PII „Zeltrīti”  jauno Zirga gadu sāka aktīvi sportojot Pasaules Sniega dienas ietvaros, kuras moto ir ”Vediet bērnus uz sniega!”, starptautiskā devīze „Bring Children to the Snow”. Pasaules Sniega dienu Latvijā rīko Latvijas Slēpošanas savienība (LSS) sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) un mēs pievienojāmies viņu aicinājumam popularizēt aktīvu dzīvesveidu un radīt pozitīvas emocijas mūsu bērnu sirsniņās.