02.jpg

Raksti

Viesi no Tartu

25.oktobrī Mārupes novada PII “Zeltrīti” uzņēma ciemiņus - Tartu pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekus no Igaunijas. Viesus iepazīstinājām ar iestādi, tās darba modeli, mūsu tradīcijām un projektiem.

Pirmsskolas sporta skolotājiem piedāvājām vērot fiziskās izglītības un veselības nodarbību sagatavošanas vecuma grupai, ko vadīja mūsu sporta skolotāja Evita Vītoliņa, Mārupes Gada pdagogs 2015. Ceļojums uz džungļiem bija interesants kā ciemiņiem, tā “Cīrulīšu” grupai, kura ar lielu atbildību un lepnumu rādīja, kā sporto Latvijas bērnudārznieki. Tikmēr pārējos viesus – iestāžu vadītājus un pirmsskolas metodiķus PII “Zeltrīti” vadītāja Iveta Jirgensone iepazīstināja plašāk ar mūsu pieredzi un aktivitātēm Ekoskolu programmā.  Lielu interesi izraisīja šī gada projekta “Ēdam atbildīgi” ietvaros Pasaules pārtikas dienai veltītā izstāde.

Viesi paciemojās arī vairākās grupās, kur viņu uzmanību, kā jau tādos apciemojumos ierasts, piesaistīja dažādu pedagoģiskā procesa sastāvdaļu vizuālais risinājums, gaismas galdi un bērnu darbiņi.  Protams, igauņu kolēģi izteica profesionālu prieku par mūsu plašajām telpām. Tikšanās noslēgumā notika diskusijas par kopīgo un atšķirīgo kaimiņvalstu pirmsskolas izglītībā. Ciemiņi atvadoties sacīja, ka savstarpējā pieredzes apmaiņa vienmēr paplašina redzesloku, bagātina un dod stimulu dažādot darba paņēmienus vai iesaistīties kādos jaunos projektos, kā arī aicināja mūs ciemos uz Tartu, kurā ir 30 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes.