02.jpg

Raksti

Toyota dāvina zaļos augus

1.decembrī pie mums viesojās Toyota pārstāvji, lai pasniegtu nelielu dāvanu – 10 skaistus, zaļus augus, kas ir arī lielisks gaisa attīrītājs, - hrizolidokarpus (Chrysalidocarpus Lutescens).

“Bērni ir mūsu nākotne, un Jūsu darbs, audzinot un izglītojot mūsu nākotni, ir nenovērtējams,” viesojoties pie mums, sacīja Toyota pārstāvji, kuru viesošanās izvērtās jautra un radoša, jo “Pūcīšu” grupas bērni kopā ar viesiem apgleznoja māla puķupodus un tasītes.

“Mums par lielu prieku, Latvijas bērnudārzi ir pozitīvi uzņēmuši Toyota dāvanas ideju un mums ir pieprasīti 755 hrizolidokarpi.” Kosmosa aģentūras NASA pētījumos ir noskaidrots, ka daudzi parastie istabas augi efektīvi uzlabo gaisu telpās, attīrot to no kaitīgām ķīmiskām vielām. Augstāko punktu summu šajā pētījumā ieguvis hrizolidokarps (Chrysalidocarpus Lutescens), kas ne tikai attīra gaisu no toksiskām vielām, bet ir arī viens no labākajiem gaisa mitrinātājiem! Hrizolidokarps ir apmēram 40–50 cm augsts, un, lai augtu, tam nepieciešams pietiekami daudz gaismas. Jo telpa ir siltāka un mitrāka, jo vairāk tiek veicināta palmas augšana. Aktīvais augšanas periods ilgst no marta līdz oktobrim, šajā laikā būtu jāparūpējas, lai augsne podā būtu mitra. Ziemā augs aug lēnāk, un tad augsnei var ļaut nedaudz iekalst.

PII "Zeltrīti" saka paldies par dāvanu un apsola čakli kopt jaunos augus!