Seminārs par Erasmus+ projektu

27. novembrī Mārupes novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde “Zeltrīti” pulcēja kolēģus no Latvijas bērnudārziem, VIAA un Mārupes novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes uz noslēguma semināru, kas veltīts Erasmus+ projekta “Dari inovatīvi. Rīkojies atbildīgi. Cieni citādo” (Nr.2023-1-LV01-KA122-SCH-000129842) pieredzes apkopošanai.

Semināru atklāja bērnudārza vadītāja Iveta Jirgensone, bet pasākumu emocionāli iesāka “Zeltrītu” audzēkņi ar sirsnīgu dziesmu. Projekta koordinatore, psiholoģe Diāna Putniņa, dalījās stāstā par projekta veidošanos, kas aizsākās ar darbinieku aptauju par profesionālajām vajadzībām un idejām. Projekts ilga 18 mēnešus, tajā piedalījās 21 darbinieks, no kuriem lielākā daļa līdz šim nebija iesaistījušies starptautiskos projektos.

Starptautiska pieredze un jaunas idejas

Projekta laikā notika deviņas mobilitātes uz dažādām Eiropas valstīm, tostarp Spāniju, Itāliju, Grieķiju, Slovēniju un Kipru, kā arī Turciju. Pedagogi apmeklēja kursus un darba ēnošanas pasākumus, apgūstot mācību metodes, kas vērstas uz bērnu izpratni par vidi, atbildīgu attieksmi pret dabu un savu veselību. Īpaši aizraujošs bija “zaļais brauciens” uz Horvātiju, kur kolēģes devās ar personīgo auto, pievēršot uzmanību videi draudzīgiem ceļošanas veidiem.

Seminārā pedagogi dalījās pieredzē par izaicinājumiem un ieguvumiem – sākot ar svešvalodu lietošanu un bailēm no augstuma, beidzot ar jaunu pedagoģisko pieeju izmantošanu ikdienas darbā. Projekts ne tikai paplašināja zināšanas par iekļaujošo izglītību un Ekoskolu programmu, bet arī palīdzēja atrast sadarbības partnerus no Itālijas un Francijas, kuri jau ir apmeklējuši “Zeltrītus” un turpinās sadarbību nākotnē.

Iedvesma jauniem projektiem

Semināra dalībnieki atzina, ka projekta laikā gūtās zināšanas un pieredze iedvesmo turpmākajiem darbiem. Kādam skolotājam aizraujoša šķita dabas pedagoģijas pieeja, citam – bērnudārza darbība bez rotaļlietām vai klusās sarunāšanās metodes.

Starptautiskā sadarbība veicina izglītības kvalitāti

Projekta dalībnieki uzsvēra, ka līdzdalība Erasmus+ programmā palīdz attīstīt profesionālās prasmes, iepazīt citu valstu izglītības sistēmas un stiprināt Latvijas izglītības kvalitāti. Seminārs kļuva par iedvesmas avotu ne tikai pedagogiem, bet arī citām izglītības iestādēm, kuras vēlas iesaistīties starptautiskos projektos.

PII “Zeltrīti” lepojas ar sasniegto un cer turpināt sadarbību, ienesot izglītībā jaunas idejas un drosmi rīkoties!