02.jpg

Ziņas

Piektdien, 6.oktobrī Mārupes Kultūras namā svinīgā pasākumā tika pasniegtas gada balvas izglītībā “Gada pedagogs 2023”. Nominācijā „Gada pedagogs pirmsskolas izglītības programmā” balvu saņēma PII “Zeltrīti” pirmsskolas izglītības skolotāja Liene Eikina.


Liene Eikina PII “Zeltrīti” strādā jau no iestādes atvēršanas -  2010.gada, bet kopējais pedagoģiskais stāžs skolotājai ir vairāk kā 20 gadi. L.Eikina LU ieguvusi pedagoģijas bakalaura grādu un izglītības zinātņu maģistra grādu pedagoģijā. Viens no pirmsskolas skolotājas izaicinājumiem vienmēr ir bijis izmēģināt ko jaunu. Papildinot prasmi darboties ar datoru, L.Eikina bija viena no pirmajām skolotājām Zeltrītos, kas veido pasakas Power point datora programmā, animējot pasaku tēlus - viena no pirmajām animētajām pasakām “Zeltrītos” bija “Laimes sēkliņa”. L.Eikina veido arī daudzveidīgus interesantus metodiskos materiālus valodas mācību jomā, ar kuriem veiksmīgi īsā laika periodā spēj “pacelt” bērnu zināšanu līmeni mācību uzsākšanai 1.klasē, jo vairākus gadus strādā tieši ar 5-6 gadīgajiem audzēkņiem.

Kopā ar kolēģi veiksmīgi  realizē kompetenču pieeju mācību procesā jau no tās ieviešanas brīža. Darbs, ko pirmsskolas skolotāja  ieguldījusi savos audzēkņos, atspoguļojas bērnu zināšanās un veiksmīgā bērnu sagatavošanā skolai. Skolotāja pielieto dažādas  digitālās tehnoloģijas ikdienas mācību procesā, dalās pieredzē ar kolēģēm iestādē, gan novada gan valsts līmenī. L.Eikinai ir labās prakses publikācijas elektroniskajā izdevumā “Pirmsskolā”.

L.Eikina piedalījusies Erasmus+ projektā “Īpašais laiks īpašiem bērniem”, savas zināšanas papildinājusi kursos Barselonā. Apzinoties, ka pirms tam ir nepieciešams atsvaidzināt angļu valodas zināšanas, patstāvīgi  apguvsi angļu valodu. Arī šajā mācību gadā skolotāja izrādīja iniciatīvu un piedalījās jauna Erasmus+ projekta pieteikuma sagatavošanā.

Skolotāja Liene arī ārpus darba cenšas būt aktīva. Viņu aizrauj braukšana ar riteni, ar ģimeni izbraucot Latvijā marķētos velomaršrutus. Skolotāju  aizrauj ceļojumu stāsti un ceļojumu maršrutu plānošana un realizēšana – arī ziema bez snovborda dēļa un Itālijas kalniem nav iedomājama jau trešo gadu. Bet lielākais izaicinājums – saņemties un doties ziemas peldēs.

Veselīga dzīvesveida principi ir labs piemērs skolotājas Lienes Eikinas audzēkņiem, kas ar prieku darbojas PII “Zeltrīti” mazajā Ekoskolu padomē.

Kolektīvs novērtējis šo pirmsskolas izglītības skolotāju kā atbildīgu, profesionālu, savā jomā talantīgu un orientētu uz vislabāko rezultātu iestādē pedagogu, tāpēc izvirzīja Lieni Eikinu balvai “Gada pedagogs 2023”.

Vairāk: https://www.marupe.lv/lv/izglitiba/zinas/apbalvoti-izcilakie-marupes-novada-pedagogi 

9.martā uzņēmām viesos savus kolēģus no Mārupes novada pirmsskolas izglītības iestādēm – pieredzes apmaiņas seminārā “Dažādu digitālo rīku izmantošana mācību procesa apguvē PII “Zeltrīti”” rādījām pirmsskolu izglītības pedagogiem, kā izmantojam modernās tehnoloģijas savās nodarbībās. Mūsu digitālo rīku kolekcija gadu gaitā papildinājusies no vienas interaktīvās tāfeles ar “Lielvārda” mācību materiāliem un smilšu lampām jeb gaismas galdiem katrai grupai līdz dažādiem interesantiem gadžetiem: gan projekta “Full Steam Ahead” ietvaros, gan no budžeta līdzekļiem esam iegādājušies Blue-botus, ozo-botu, miniprojektoru, runājošos knaģus, Makey-Makey konstruktoru, digitālo mikroskopu u.c., ar ko bagātinām mācību procesu. Seminārā kolēģiem bija iespēja vērot nodarbības ar šiem interaktīvajiem rīkiem un pēc tam izmēģināt tos praktiskā darbībā.
Foto šeit

2023.gada 16.martā spēkā stājušies saistošie noteikumi Nr. 1/2023 “Mārupes novada pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība”,

Publicēts PII "Zeltrīti" pašnovērtējuma ziņojums par 2021./2022.mācību gadu. Iestādes pašnovērtējuma ziņojumi pieejami šeit>

Piektdien, 7.oktobrī Mārupes Kultūras namā svinīgā pasākumā tika pasniegtas gada balvas izglītībā “Gada pedagogs 2021”. Nominācijā „Gada pedagogs pirmsskolas izglītības programmā” balvu saņēma PII “Zeltrīti” pirmsskolas izglītības skolotāja Nataļja Andrianova.

Pagājušā mācību gada noslēgumā kārtējo reizi tika izvērtēts mūsu darbs Ekoskolu programmā. Sesto gadu pēc kārtas zem Ekoskolu Zaļā karoga PII “Zeltrīti” turpinās popularizēt vides izglītību, aktīvi darbojoties Ekoskolā!

Tuvojas jaunā mācību gada sākums! ???? Komplektējam grupas un mīļi gaidām savus mazos un lielos "Zeltrītu" putnēnus. Bet vēl meklējam divus sirsnīgus, radošus, profesionālus kolēģus: https://www.zeltriti.lv/par-mums/vakances Varbūt tieši jūs meklējat pirmsskolas skolotājas vai skolotāja palīga darbu?

No aprīļa PII "Zeltrīti" izstāžu telpā un mājas lapas sadaļā apskatāma izstāde "Parsto lietu pārvērtības", kura tapusī šī mācību gada ekotēmas ietvaros. Skatīt Galerijas >

Publicēts PII "Zeltrīti" pašnovērtējuma ziņojums par 2020./2021.mācību gadu. Iestādes pašnovērtējuma ziņojumi pieejami šeit>